ERKAN ACUROL SON YAZISI

BU SİTEDEN EV ALMAYIN....
ERKAN ACUROL ÖLDÜRÜLMEDEN 2 GÜN ÖNCE KANAL D HABERE GÖNDERDİĞİ SON YAZISIDIR
SİTEDE ELEKTİRİKLER KESİK OLDUĞUNDAN JENERATÖRÜN SAĞLADIĞI ELEKTRİK İLE YAZILMIŞTIR.

Özelleştirme ve bir müteahitlik garabeti
Ben, Artur yolu karaağaç gömeç mevkiinde Manolya tatil köyünde oturan bir sakinim.
Gelin görün kü aylardır karanlıkta kaderine terkedilmiş şekilde yaşam mücadelesi vermekteyim.Sitenin elektiriği kesik müteahit kullandığı elektrik ücretini ödemediğinden.
(Oysa ki burası birinci derecede turizm alanı). Borçtan siz sorumlu tutulursunuz Yollar karanlık ışık hak getire köpekler den yolda yürümek mümkün olmadığı gibi araçla bile geçerken saldırıya uğrarsınız. Burası ünlü artur mıntıkasıdır.
Bu Ülkede en kolay yapılan iş müteahitlik .kontrolu ve takibi mümkün değil.
Bir liralık bir şeyi yüz liraya gayet kolay satabilirler.İnsanlar yeterli donanımlı değil.
Müteahidin vergi karnesinde çay ocağı işleticisi ortağınınkinde ise hurdacı yazsada onlar inşaat yapar kaydı kuydu yoktur vergi vermez .Maliyeye bildirsen aylarca tahkik eder sonuç
Müteahidin lehine biter.Sende boşuna uğraşır kötü kişi kaldığınla kalırsın.
Yasalar bu türde insanları koruması altına almış.Nereye baş vursanız sonuç nafile
Hal böyle iken, geçen yıl haziranda çıkan yasa Belediye hizmeti verilen konutlara
Elektirik bağlanır dese bile kim bağlayacak tedaş görevlisi tüm mesaisini Akp belediye binası ile camii arasında geçirir. Ara ki yerinde bulasın. Bulduğunda bana mı sordun aldın cevabını suratınıza yapıştırır. Siz hastaymışınız,ilaçlarınız buzdolabında saklanırmış kimin umurunda Müteahit kendine ait beş yıllık elektrik borcunu ödemez. Trafoyu size koz olarak kullanır. Sizi adeta soyar.Soran yok Evinizin.iskanı alınmadığından suyun tonunu 8 (sekiz) tl alırsınız. Müteahidin ödemediği suyun ücretinide siz dolaylı olarak ödersiniz. Belde Ayvalığa 10 klm mesafede Kayahan’ın ünlü sevgi köyüne 500m mesafededir. Hiçbir özelliği olmayan tamamen eksik ve metruk sitenin internetteki müteahit tarafından verilen tanıtım ilanını size sunuyorum. Ayrıca gerçekleri gösteren şu andaki mevcut durumunun fotoğrafları ekte. Lütfen bu sahil hurdalığına artık son verilsin.
İnşaat işi ile uzak ve yakından alakası olamayan kişilerin faaliyetleri kontrol edilsin.
Büyük şehirlerin yaşam zorluğundan kaçanlarında insan olduğu kabul edilip,insanca yaşam hakkı tanınsın. Saygılarımla

E.Erkan Acurol
Artur yolu manolya tatil sitesi karaağaç


SÖZDE MÜTEAHİTİN İNTERNETTE İNSANLARI KANDIRMAK İÇİN KULLANDIĞI İLANDIR


Açıklamalar:
SAKINLIGI VE OKSIJEN CENNETI ARAYANLARA AYVALIK 15 EDREMIT 9 KM km GOMEC Karaagac mevki DOGA ICINDE SATILIK SIFIR DUBLEX YAZLIKLAR Etrafi zeytin bahceleri ile kapli bir alana kurulmus kucuk ve sirin bir site icerisindedir. Toplam kullanim alani 80 m2 olan bu yazliklar Kat itifaki tapuludur. Site bekcilidir ve yaz ve kis oturanlari vardir. Cevre duzenlemeli ve yari olympic havuzludur. Yapiminda birinci sinif malzemeler kullanilmistir. Banka tarafindan %80 oraninda konut kredisine uygun gorulmusdur.Denize olan mesafesi 600 metredir. Ilgilenenler genis bilgi icin asagidaki nr.dan arblr. Alaatdin Karadumanhttp://www9.gazetevatan.com/haberdetay.asp?Categoryid=1&Newsid=244193

 

Ruhat Mengi nin 19.06.2009 tarihli bu konudaki yazısı:

 

 

Vahşetin pençesinde!

Türkiye’nin en iyi gurmelerinden biri olan ve çok sayıda yemek kitabı bulunan Ayvalıklı Erkan Acurol dört gün önce birkaç kişi tarafından dövülerek öldürüldü.

Neşeli, çalışkan, hayatı ve insanları seven bu iyi insanı Vatan gazetesine duyduğu sevgi nedeniyle bizleri ziyarete geldiğinde tanımıştım. Salı sabahı uyandığımda onun ölümünü duyarak girdiğim şoku da hâlâ atlatabilmiş değilim.

Olanları duyunca hak vereceksiniz; Ayvalık’ta oturduğu sitenin yöneticisi olan Erkan Acurol “sitenin trafosunu kendi üstünde kayıtlı tutan ve Tedaş’a geçmesine izin vermeyen, toplanan elektrik paralarına da el koyduğu için sitenin karanlıkta kalmasına neden olan” müteahhitle tartışırken bu müteahhit, eşi ve adamları tarafından sopalarla eşinin gözü önünde dövülerek öldürülmüş. (Gazetelerde “iki tarafın da sopalı olduğu” yazıldı ki gerçek bu değil.)

Cinayet açıkça ortada olduğu halde (ve Acurol’un ailesi durup dururken bir yıkım yaşarken), müteahhit elbette tüm vahşi olaylarda olduğu gibi “tutuksuz yargılanmak üzere” serbest bırakılmış, eşi ve diğer suçlular ise zaten serbest.

İnanabiliyor musunuz? Artık Türkiye’de cinayet serbest. Cezası yok. Kanun, nizam yok, kim vurduya gidiyor insanlar.

Çocuk tecavüzcüleri, genç kız katilleri, trafikte cinayet işleyenler, dev yolsuzluklara imza atanlar, hepsi ama hepsi serbest... Öte yanda (dünkü haber) “gasp yapan birine 60 yıl hapis cezası” verilmiş.

Milletle alay ediyor bunlar...

Bu ülkenin Emniyeti, İçişleri Bakanı, Adalet Bakanı ilgili her kim ise bize anlatmak zorundalar, bu nasıl adalettir, ülke bu hale nasıl getirilebilir?

Böyle giderse cezaları uygulamayan hakimlerin, görevini yapmayan bakanların da acilen cezalandırılmasını sağlayacak yeni bir kanun gerekecek Türkiye’ye!

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !